• м. Мелітополь, вул. Університетська, 34
31.07.2019 Семінар

Семінар

30.07.2019 року співробітники КУ « Мелітопольський центр СНІД» ЗОР прийняли участь у регіональному семінарі «Стан медичного спостереження серед людей, які живуть з ВІЛ – інфекцією, доведення пацієнтів до лікування та організація соціального супроводу» який проводився за ініціативою Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.
Під час семінару були обговорені питання індексного тестування, охоплення АРВ – терапією ЛЖВ та обговорення суттєвих змін у наказі № 1292 від 05.06.2019 року.

Докладніше
23.05.2019 Європейський тиждень тестування в м. Мелітополь

Європейський тиждень тестування в м. Мелітополь

Сьогодні на площі Перемоги з 12 години в рамках  акції  Європейського Весняного Тижня Тестування на ВІЛ – інфекцію КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР проводив тестування на ВІЛ – інфекцію.
Роздавались презервативи усім бажаючим.  Медичні працівники центру відповідали  на всі питання громадян стосовно статистики захворюваності на ВІЛ в місті, шляхах передачі та роздавали буклети.
За статистичними даними у м. Мелітополь з січня 2019 року серед нових випадків інфікування ВІЛ доміную статевий шлях передачі. Зараз це 82%. Інфікуються не тільки сексуально активна молодь, а особи старшого віку ( 45-65 років). Тому важливо донести до відома громадян важливість використання презервативів під час статевих відносин.
 
Акція проводилась за підтримки  Фундації АнтиСНІД-США в Україні, AHF Ukraine
 
КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР висловлює подяку організації  Фундації АнтиСНІД-США в Україні, AHF Ukraine за можливість проведення Європейського тижня тестування в м. Мелітополь.
Також висловлює подяку завідувачу ВП ММВДУ «ЗОЛЦ» Склярову Роману Васильовичу за надання карети швидкої допомоги для проведення тестування.
    

Докладніше
16.05.2019 Круглий стіл

Круглий стіл

15.05.2019 року у Запорізькому центрі СНІД пройшов Круглий стіл з питань виконання стратегії подолання епідемії ВІЛ – інфекції/СНІД в Запорізькій області.
Учасниками зустрічі були фахівці Запорізького та Мелітопольського центрів СНІД, лікарі інфекціоністи кабінетів «Довіра» Запорізької області, представники НУО (БО «Сподівання» та «100% Life» м. Запоріжжя), а також представник ЦГЗ – Л. Ничипоренко, та представник I-TECH – К. Воронова.
На зустрічі розглядались питання:

Індексного тестування;
Індексне тестування та ведення даних до МІС – ВІЛ;
Ролі ЦГЗ у наданні методологічної допомоги з питань лікування ВІЛ – інфекції;
Забезпечення якості тестування на ВІЛ, лікування, активізації прихильності до лікування.

Докладніше
05.04.2019 Акція до дня здоров’я

Акція до дня здоров’я

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. На передодні цього дня,  співробітники  КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР провели акцію  з тестування на ВІЛ – інфекцію усіх бажаючих.
Акція проводилась 05.04.2019р. на площі Перемоги з 13:00.
ВІЛ – інфекція, зараз, є однією з небагатьох інфекції яка досі вкрита «таємницями» та міфами. Про неї не говорять відкрито, тільки пошепки. Вважається, що ВІЛ це смертельне захворювання. Тому дізнатися про свій ВІЛ – статус набагато страшніше чим є насправді. Досі існує думка, якщо виявиться ВІЛ то життю кінець.
На жаль ці аргументи міцно вбудувались в свідомість пересічних громадян і визивають страх перед тестуванням.
Працівники  центру роздавали буклети та проводили консультування усім бажаючим. Вони відповіли на безліч питань по ВІЛ – інфекції. Спромагались розвіяти міфи та упереджене ставлення людей до цього захворювання та ВІЛ – інфікованих громадян.
В кареті швидкої допомоги проводили тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів.
Усім бажаючим були роздані презервативи.
Нагадуємо. Що протестуватись на ВІЛ та отримати безкоштовні презервативи можливо у центрі СНІД за адресою: вул. Університетська, 34 з 8:00 до 17:00.
 

 

Докладніше
13.02.2019 Візит

Візит

В рамках Проекту: «Розбудова клінічного та управлінського потенціалу служби ВІЛ – інфекції/СНІДу в Україні», фахівцями I-TECH та фахівцями Запорізького обласного центру СНІД, 13.02.2019 року здійснено візит технічної підтримки в КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР.
Метою візиту було надання допомоги лікарям у виконанні стратегії подолання епідемії ВІЛ – інфекції в Запорізькій області, а саме забезпечення вчасного виявлення, початку АРТ, для людей, які живуть з ВІЛ, їх утримання та підтримка прихильності до лікування.
 
На зустрічі були присутні лікарі та медичні сестри усіх ЛПЗ міста.
 
Були розглянуті такі питання:
-  Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції/СНІД в Запорізькій області, клінічний маршрут пацієнта з тестування на ВІЛ, обстежених в ЗОЗ швидкими тестами (Велеготська О. – керівник відділу МіО, Запорізький центр СНІД);
-  Лікування ВІЛ-інфекції (Тарасова Т. - Завідувач поліклінічним відділенням,  лікар-інфекціоніст Запорізький центр СНІД);
-  Сучасний стан епідемії ВІЛ-інфекції в світі та Україні, Клінічний перебіг, ВААРТ, ПКП, PrEP (Петровська О. – Головний лікар Запорізький центр СНІД);
-  Забезпечення доступу до тестування на ВІЛ пацієнтів  закладів охорони здоров'я (Сєвальнєва Т. - Керівник лабораторії діагностики ВІЛ-інфекції та опортуністичних захворювань Запорізького центру СНІД);
-  Тестування на ВІЛ за ініціативи медичного працівника;
Попередження стигми та дискримінації в ЗОЗ  при наданні медичних  послуг  представникам ключових груп населення, особам, які живуть з ВІЛ (Воронова К. – Клінічний радник, I-TECH Україна, лікар - інфекціоніст).

Докладніше
11.01.2019 Навчальний модуль

Навчальний модуль

Сьогодні 11.01.2019 року фахівцями КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР  на базі КУ «ТМО «БЛІМЛ та ШМД» ВП лікарня № 2 проводився навчальний модуль «Удосконалення практики застосування швидких тестів на ВІЛ».
Присутні, медичні працівники всіх підрозділів лікарні, жваво обговорювали консультування та тестування на ВІЛ з допомогою швидких тестів в своїх підрозділах.
Охоплена нормативно - законодавча база стосовно ВІЛ – інфекції. Проведено практичні заняття з набуття практичних навичок використання швидких тестів.
Заняття проходили у дружній атмосфері та розумінні о необхідності впровадження швидких тестів для ранньої діагностики ВІЛ – інфекції у пацієнтів які звернулись за медичною допомогою в цій установі.
На прикинці модулю усі медичні працівники отримали сертифікати про проходження навчання.

Докладніше
06.12.2018 Акція “Червона стрічка”

Акція “Червона стрічка”

Напротязі тижня з 26.11.18 по 02.12.18 в ДНЗ "Мелітопольський професійний аграрний ліцей" проводилась акція "Червона стрічка". Метою акції було інформування учнів про ВІЛ - інфекцію, та збір коштів на покупку підгузків для ВІЛ - інфікованих дітей. 
Сьогодні відбувся візит учнів  до центру СНІД. Придбані підгузки були передані лікарю - педіатру центру СНІД для ВІЛ - інфікованих дітей. На разі це не перша акція проведена цим учбовим закладом для допомоги ВІЛ - інфікованим дітям. Що року в цьому закладі відбуваеться акція "Червона стрічка", та не перший рік учні та педагогічний колектив підтримують ВІЛ - інфікованих дітей.

Докладніше
01.12.2018 Європейський тиждень тестування

Європейський тиждень тестування

По всій країні з  23.11.2018 по 30.11.2018 року проходить захід під назвою «Європейський тиждень тестування на ВІЛ».
 У м. Мелітополь акція проводилась за участю КУ "Мелітопольський центр СНІД" ЗОР. В рамках цього заходу спеціалістами Мелітопольського центру СНІД було проведено лекції для студентів ВУЗ міста, проводилось анонімне тестування серед студентської молоді та педагогічних колективів. Пройшли тестування 60 осіб. Позитивних результатів не виявлено.
Також, психологом центру проводився навчальний модуль для психологів шкіл міста.
Наприкінці тижня, а саме 30.11.2018 року співробітники центру СНІД проводили тестування в молодіжному центрі «People.ua». Ця акція, під лозунгом «Не будь дитиною пройди тест на ВІЛ», присвячена Всесвітньому дню боротьби з ВІЛ/СНІД.
Сумісно з Центром СНІД, акцію присвячену Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом проводили БО БФ «Все Можливо» та Клініка Дружня до Молоді.
 
Нагадуемо: Тестування на ВІЛ - інфекцію можно пройти у центрі СНІД, за адресою: вул. Університетська (Свердлова), 34 з 8 00 до 14 00 кожного робочого дня тижня.
Аналіз БЕЗКОШТОВНИЙ, результат через 15 хвилин.

Докладніше
29.11.2018 Навчальний модуль

Навчальний модуль

29.11.2018 року у Загальноосвітній школі № 15 відбувся навчальний модуль/тренінг для психологів шкіл міста за темою: "Роль психолога у роботі з підлітками, які входять до групи підвищеного ризику інфікування ВІЛ".
Модуль був приурочен до Європейського Тижня Тестування на ВІЛ - інфекцію.  Доповідач, психолог центру СНІД, акцентував увагу на  проблемах сучасної молоді.
Були розглянуті теми:

Підлітки м. Мелітополь та психоактивні речовини
Підлітки ЛГБТ м. Мелітополь
Початок статевого життя підлітків м. Мелітополь
Підлітки, як група ризику інфікування ВІЛ
Стигма та самостигматизація при ВІЛ - інфекції

По завершені модулю учасникам були вручені сертифікати.

Докладніше
28.11.2018 Наставницький візит

Наставницький візит

28.11.2018 року до КУ "Мелітопольський центр СНІД" ЗОР завітала з дружнім візитом Ксенія Воронова, лікар - інфекціоніст, кліничний радник, I-TECH Україна
Під час  зустрічі з лікарями центру СНІД були обговорені питання тестування сексуальних партнерів ВІЛ - інфікованих паціентів, призначення АРВ - терапії в часовому диапазоні від 7 до 30 діб після виявлення у людини антитіл до ВІЛ - інфекції.
Також були зібрані потреби у підвищенні кваліфікаційного рівня фахівців центру СНІД (тренінги, наставницьки візити, розгляд важких кліничних випадків). 

Докладніше