• м. Мелітополь, вул. Університетська, 34
19.12.2019 Форум «Найкращі практики індексного тестування на ВІЛ в Україні»

Форум «Найкращі практики індексного тестування на ВІЛ в Україні»

Фахівець центру Мелітопольського центру СНІД, Олександр Земський, відвідав Форум «Найкращі практики індексного тестування на ВІЛ в Україні», який відбувся 18.12.19 року в м. Київ.
На зустрічі були присутні представники 39 ЛПЗ України, які пріоритетні в наданні послуг індексного тестування (ІТ). Були присутні міжнародні експерти: доктора Мет᾽ю Голден, Ненси Путткамер, Джеремі Пеннер, Джейсон Бесте. Клінічні радники I-TECH в Україні.
Визначались найкращі практики виконання ІТ в Україні та в місті Мелітополь, переймався досвід у міжнародних експертів.

Докладніше
29.11.2019 Зустріч в ліцеї “Ерудит”

Зустріч в ліцеї “Ерудит”

28.11.19 року в с. Костянтинівка, Мелітопольського району в Костянтинівському ліцеї «Ерудит» відбулася зустріч з учнями 9 - 11 класів та батьківським колективом, приурочена до Європейського тижня тестування на ВІЛ.
Тематика зустрічі:

Лекція по ВІЛ – інфекції, шляхи передачі, профілактика;
Статистичні дані по розповсюдженню ВІЛ серед мешканців Мелітопольського району у розрізі з обласним та національним показником;
Підлітки з девіантною поведінкою, як група підвищеного ризику, щодо інфікування ВІЛ;
Не ін᾽екціїні психоактивні речовину у житті молоді.

Були розглянуті питання які непокоїли підлітків, батьків та педагогічний колектив.  

Докладніше
28.11.2019 Червона Стрічка

Червона Стрічка

Як і раніше, в останній тиждень листопада,  в ДНЗ "Мелітопольський професійний аграрний ліцей" проводиться акція "Червона стрічка". Мета акції інформування учнів про ВІЛ - інфекцію, та збір коштів на покупку підгузків для ВІЛ - інфікованих дітей. 
Сьогодні 28.11.19 року відбувся візит учнів та педагога до центру СНІД. Придбані підгузки були передані лікарю - педіатру центру СНІД для ВІЛ - інфікованих дітей. На разі це не перша акція проведена цим учбовим закладом для допомоги ВІЛ - інфікованим дітям. Що року в цьому закладі відбуваеться акція "Червона стрічка", та не перший рік учні та педагогічний колектив підтримують ВІЛ - інфікованих дітей.

Докладніше
25.11.2019 Тестування на ВІЛ в рамках Європейського тижня тестування

Тестування на ВІЛ в рамках Європейського тижня тестування

22.11.19 на площі Перемоги, біля бібліотеки ім. Лермонтова пройшла акція приурочена до Європейського тижня тестування на ВІЛ.
Незважаючи на несприятливі погодні умови багато громадян міста прийшли на тестування для визначення свого ВІЛ – статусу.
Співробітники центру СНІД роздавали презервативи та інформаційні буклети. Відповідали на питання о захворюваності в місті та прилеглих районів.
Акція проводилась за підтримки Фундації АнтиСНІД-США в Україні, AHF Ukraine.
КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР висловлює подяку організації Фундації АнтиСНІД-США в Україні, AHF Ukraine #AHFUkraine за можливість проведення Європейського тижня тестування в м. Мелітополь.
       Також висловлює подяку завідувачу ВП ММВДУ «ЗОЛЦ» Склярову Роману Васильовичу за надання карети швидкої допомоги для проведення тестування.

 

Докладніше
31.07.2019 Семінар

Семінар

30.07.2019 року співробітники КУ « Мелітопольський центр СНІД» ЗОР прийняли участь у регіональному семінарі «Стан медичного спостереження серед людей, які живуть з ВІЛ – інфекцією, доведення пацієнтів до лікування та організація соціального супроводу» який проводився за ініціативою Державної установи «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.
Під час семінару були обговорені питання індексного тестування, охоплення АРВ – терапією ЛЖВ та обговорення суттєвих змін у наказі № 1292 від 05.06.2019 року.

Докладніше
23.05.2019 Європейський тиждень тестування в м. Мелітополь

Європейський тиждень тестування в м. Мелітополь

Сьогодні на площі Перемоги з 12 години в рамках  акції  Європейського Весняного Тижня Тестування на ВІЛ – інфекцію КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР проводив тестування на ВІЛ – інфекцію.
Роздавались презервативи усім бажаючим.  Медичні працівники центру відповідали  на всі питання громадян стосовно статистики захворюваності на ВІЛ в місті, шляхах передачі та роздавали буклети.
За статистичними даними у м. Мелітополь з січня 2019 року серед нових випадків інфікування ВІЛ доміную статевий шлях передачі. Зараз це 82%. Інфікуються не тільки сексуально активна молодь, а особи старшого віку ( 45-65 років). Тому важливо донести до відома громадян важливість використання презервативів під час статевих відносин.
 
Акція проводилась за підтримки  Фундації АнтиСНІД-США в Україні, AHF Ukraine
 
КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР висловлює подяку організації  Фундації АнтиСНІД-США в Україні, AHF Ukraine за можливість проведення Європейського тижня тестування в м. Мелітополь.
Також висловлює подяку завідувачу ВП ММВДУ «ЗОЛЦ» Склярову Роману Васильовичу за надання карети швидкої допомоги для проведення тестування.
    

Докладніше
16.05.2019 Круглий стіл

Круглий стіл

15.05.2019 року у Запорізькому центрі СНІД пройшов Круглий стіл з питань виконання стратегії подолання епідемії ВІЛ – інфекції/СНІД в Запорізькій області.
Учасниками зустрічі були фахівці Запорізького та Мелітопольського центрів СНІД, лікарі інфекціоністи кабінетів «Довіра» Запорізької області, представники НУО (БО «Сподівання» та «100% Life» м. Запоріжжя), а також представник ЦГЗ – Л. Ничипоренко, та представник I-TECH – К. Воронова.
На зустрічі розглядались питання:

Індексного тестування;
Індексне тестування та ведення даних до МІС – ВІЛ;
Ролі ЦГЗ у наданні методологічної допомоги з питань лікування ВІЛ – інфекції;
Забезпечення якості тестування на ВІЛ, лікування, активізації прихильності до лікування.

Докладніше
05.04.2019 Акція до дня здоров’я

Акція до дня здоров’я

7 квітня відзначається Всесвітній день здоров’я. На передодні цього дня,  співробітники  КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР провели акцію  з тестування на ВІЛ – інфекцію усіх бажаючих.
Акція проводилась 05.04.2019р. на площі Перемоги з 13:00.
ВІЛ – інфекція, зараз, є однією з небагатьох інфекції яка досі вкрита «таємницями» та міфами. Про неї не говорять відкрито, тільки пошепки. Вважається, що ВІЛ це смертельне захворювання. Тому дізнатися про свій ВІЛ – статус набагато страшніше чим є насправді. Досі існує думка, якщо виявиться ВІЛ то життю кінець.
На жаль ці аргументи міцно вбудувались в свідомість пересічних громадян і визивають страх перед тестуванням.
Працівники  центру роздавали буклети та проводили консультування усім бажаючим. Вони відповіли на безліч питань по ВІЛ – інфекції. Спромагались розвіяти міфи та упереджене ставлення людей до цього захворювання та ВІЛ – інфікованих громадян.
В кареті швидкої допомоги проводили тестування на ВІЛ за допомогою швидких тестів.
Усім бажаючим були роздані презервативи.
Нагадуємо. Що протестуватись на ВІЛ та отримати безкоштовні презервативи можливо у центрі СНІД за адресою: вул. Університетська, 34 з 8:00 до 17:00.
 

 

Докладніше
13.02.2019 Візит

Візит

В рамках Проекту: «Розбудова клінічного та управлінського потенціалу служби ВІЛ – інфекції/СНІДу в Україні», фахівцями I-TECH та фахівцями Запорізького обласного центру СНІД, 13.02.2019 року здійснено візит технічної підтримки в КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР.
Метою візиту було надання допомоги лікарям у виконанні стратегії подолання епідемії ВІЛ – інфекції в Запорізькій області, а саме забезпечення вчасного виявлення, початку АРТ, для людей, які живуть з ВІЛ, їх утримання та підтримка прихильності до лікування.
 
На зустрічі були присутні лікарі та медичні сестри усіх ЛПЗ міста.
 
Були розглянуті такі питання:
-  Епідемічна ситуація з ВІЛ-інфекції/СНІД в Запорізькій області, клінічний маршрут пацієнта з тестування на ВІЛ, обстежених в ЗОЗ швидкими тестами (Велеготська О. – керівник відділу МіО, Запорізький центр СНІД);
-  Лікування ВІЛ-інфекції (Тарасова Т. - Завідувач поліклінічним відділенням,  лікар-інфекціоніст Запорізький центр СНІД);
-  Сучасний стан епідемії ВІЛ-інфекції в світі та Україні, Клінічний перебіг, ВААРТ, ПКП, PrEP (Петровська О. – Головний лікар Запорізький центр СНІД);
-  Забезпечення доступу до тестування на ВІЛ пацієнтів  закладів охорони здоров'я (Сєвальнєва Т. - Керівник лабораторії діагностики ВІЛ-інфекції та опортуністичних захворювань Запорізького центру СНІД);
-  Тестування на ВІЛ за ініціативи медичного працівника;
Попередження стигми та дискримінації в ЗОЗ  при наданні медичних  послуг  представникам ключових груп населення, особам, які живуть з ВІЛ (Воронова К. – Клінічний радник, I-TECH Україна, лікар - інфекціоніст).

Докладніше
11.01.2019 Навчальний модуль

Навчальний модуль

Сьогодні 11.01.2019 року фахівцями КУ «Мелітопольський центр СНІД» ЗОР  на базі КУ «ТМО «БЛІМЛ та ШМД» ВП лікарня № 2 проводився навчальний модуль «Удосконалення практики застосування швидких тестів на ВІЛ».
Присутні, медичні працівники всіх підрозділів лікарні, жваво обговорювали консультування та тестування на ВІЛ з допомогою швидких тестів в своїх підрозділах.
Охоплена нормативно - законодавча база стосовно ВІЛ – інфекції. Проведено практичні заняття з набуття практичних навичок використання швидких тестів.
Заняття проходили у дружній атмосфері та розумінні о необхідності впровадження швидких тестів для ранньої діагностики ВІЛ – інфекції у пацієнтів які звернулись за медичною допомогою в цій установі.
На прикинці модулю усі медичні працівники отримали сертифікати про проходження навчання.

Докладніше